Nasz zespół
W kancelarii Filipiak Babicz Legal pełni funkcję liderki praktyki “Ochrona wizerunku i IP” w ramach Działu Prawa Gospodarczego.
Ekspertka w zakresie prawa mediów, autorskiego, własności przemysłowej, czynów nieuczciwej konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych.
Regularnie opracowuje strategie medialne i jest członkinią zespołów interdyscyplinarnych działających w razie zaistnienia kryzysu wizerunkowego.
Posiada doświadczenie w zakresie realizacji projektów z obszaru life sciences (med) oraz dotyczących ESG (budowanie strategii, wsparcie analiza podwójnej istotności, tworzenie raportów niefinansowych).
Prawnik i medioznawca, łączący działalność naukową z potrzebami praktyki. Kierownik Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego, wybitny specjalista z zakresu prawa mediów i polityki medialnej. Autor licznych ekspertyz z tego zakresu. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół kilku różnych obszarów badawczych. Najważniejszym z nich, jest problematyka funkcjonowania mediów, a w szczególności radiofonii i telewizji i tzw. „nowych mediów”, a także prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz prawa prasowego oraz sytuacji mediów publicznych. Laureat Nagród Rektorskich, Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, miesięcznika “Forbes”.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z sukcesem obroniła pracę magisterską dotyczącą przekształceń spółek kapitałowych z uwzględnieniem przekształcenia transgranicznego. W toku studiów aktywnie angażowała się w działalność studenckiego koła prawa handlowego "Societas" oraz była corocznie nagradzana Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.
W obszarze jej zainteresowań leży szeroko pojęte prawo gospodarcze. Jest zaangażowana w prowadzenie licznych postępowań spornych z dziedziny prawa cywilnego oraz bankowego.
W ramach swojej praktyki obsługiwał szereg firm z między innymi z sektora: IT, medycznego finansowego, mediów i rozrywki, handlu i przemysłu przetwórczego.
Uzyskał między innymi tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Własności Intelektualnej „IP Challenge” organizowanego przez Koło Naukowe „IP” Uniwersytetu Warszawskiego oraz konkursu „Nowe technologie na start!…” współorganizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Studenckie Koło Naukowe BPK LegalNet Uniwersytetu Wrocławskiego
W codziennej praktyce zajmuje się wątkami dotyczącymi prawa własności intelektualnej, w tym nieuczciwej konkurencji, prawa autorskiego oraz własności przemysłowej i ochrony dóbr osobistych, a także prawa korporacyjnego i bieżącej obsługi przedsiębiorców.
Jej zainteresowania skupiają się głównie na prawie cywilnym, w szczególności na prawie własności intelektualnej. Pełni funkcję wiceprezeski Koła Naukowego IP, Tech & Data Protection WPiA UAM.